Sunday, October 5, 2014

Son Zamanlardaki Favori Kitaplarım ❤️


   Bu kadar zamandır okula, işe dayanan, tatili çok özleyen, kitap okumayı seven ama akşamları tam okuyacakken uykusu gelen tüm insanlara merhaba! 
   Gerçekten şaka değil. Uyumsuz'u okurken hem okumaya devam etmek istedim ama o kadar çok uykum geldi ki yarı uyanık bi şekilde sabaha kadar okudum ve bitirdim!! Ertesi gün okuldaki halimi bi düşünün... :D 
   Her neyse bugün blogda farklı bir şey yapmak istedim. Ben kitap okumayı çok seven bir insanımdır. Çok ta okurum, o yüzden son zamanlarda okuduğum ve beğendiğim beş tane kitabı sizlerlede paylaşmak istedim... Umarım beğenirsiniz... ^^

 LET IT SNOW

  İngilizcesini bulduğum ve okuduğum çoook güzel bir kitap. Büyük ihtimalle ya filmini ya da kitabını okuyup beğendiğiniz The Fault In Our Star (aka Aynı Yıldızların Altında) 'nın yazarı John Green'inde yazmış olduğu bir kitap. Noel zamanında üç farklı yaşanan aşk hikayelerini anlatıyor. Kısa kısa üç hikaye. Türkçesini göremedim D&R'da sanırım sadece ingilizcesi vardı. İngilizceniz iyiyse veya dilinizi geliştirmek istiyorsanız ingilizce alın okuyun derim. Aynı Yıldızların Altında gibi efsane bir aşk olayı yok onun yerine daha kısa hikayeler.

                                 


  BÖĞÜRTLEN KIŞI & MART MENEKŞELERİ

  İkiside hem aynı yazar hemde aynı mantıkta kitaplar olduğu için birlikte almak istedim ^^ 
  İki kitaptada geçmişte yaşanan olayların gelecekle bir ağı ortaya çıkıyor ve bu bağın bulunma sürecini anlatıyor demek en duygusuz şekilde kitabınaktarmak olurdu.
  Böğürtlen Kışı'ndan başlayalım. Okurken ağlamıştım çok duygusal bir kitap. Vera Ray adlı bir kadının 1933 yılında karlı mayıs akşamında oğlu kaçırılıyor, oğlunu kaybetme acısı çeken kadın hem de hayatındaki bazı zorluklarla baş etmeye çalışır. Bundan tam  seksen sene sonra bir gazete muhabiri olan Claire ise kış için kendine haber bulmaya çalışırken Vera'nın hikayesiyle karşılaşır ve olayları çözmeye çalışır. Her çözdüğü olay onun Vera'yla arasındaki bağı artırır. 
  Çocuğunu kaybetmenin acısını hissettirebilen ve akıcı anlatımıyla bir sonraki sayfayı merak ettiren bir yazarın elinden çıkmış olan bu kitabı bence çok seviceksiniz.
   Her iki kitapta da dediğim gibi akıcı bir anlatım, geçmişle gelecek arasında bir bağ ve aşk hikayeleri var. Umarım beni etkilediği kadar sizi de etkiler

                                      
 
 AYNI YILDIZLARIN ALTINDA
   
  Tam. Bir. EF-SA-NE. O kadar çok ağladım ki okurken. Kansere yakalanan iki gencin birbirine olan mükemmel aşkları ve yaşadıkları. Filminde ise sonunu bildiğim için başından itibaren ağlamıştım :D 
  O kadar güzel ki daha fazla bir şey diyemiyceğim direk okumalısınız.  Anlatımı, konusu, aşkları, Agustus... Her şey mükemmel. Hayatımın kitabı diyebilirim.


                                      

DUBLIN CADDESİ
 
  Birazda seksi bir şeylere geçelim :D Ailesini kaybettikten sonra Dublin Caddesine yerleşe  Jocelyn (Joss) takım elbiseli, bronz tenli, aşırı seksi Braden'la tanışır. Joss Braden'ın kız kardeşinin mükemmel lüks evine taşınır ve bu şekilde daha sık görüşmeye başlarlar. Jocelyn inatçı, güzel, asabi bir kız ve ciddi bir ilişki aramıyor, Braden gibi. O yüzden 'seks arkadaşı' olarak başladıkları ilişki zamanla ciddi bir şeye dönüşüyor ve ikisi de birbirleri olmadan yapamayacaklarını anlıyorlar. İçinde cinsel içerik olmasına rağmen konusu güzel bir kitap bence göz atmalısınız. Ayrıca içinde yakışıklı bir İskoç olan bir kitaba kim hayır diyebilir? Ben değil. 


                                      

UYUMSUZ
 
  Belki çoğunuz filmini izlemişsinizdir. Filmi mükemmeldi ama kitabı DAHA MÜKEMMEL! Bu kitap sizi tamamen başka bir dünyaya götürüyor. Beş başlı topluluğun olduğu bir dünya, Fedakarlar, cesurlar, bilgeler, dostluk, dürüstler... Ve bunların hepsine uyum sağlayabilen ve devlete baş kaldırabilen ayrı bir kişilik... uyumsuz. Devlet onların peşinde.
   Uyumsuz olan Beatrice Cesurluk toplumunu seçtikten sonra Dört'le tanışır ve zamanla ona aşık olamaya başlar. Hem aşkın hemde aksiyonun geçtiği mükemmel bir kitap. Kesinlikle okumalısınız!

                                      

  Umarım hoşunuza gitmiştir. Sizin en sevdiğiniz kitaplar hangileri? Eğer böyle yazıları daha sık paylaşmamı istiyorsanız '+1' butonuna basmayı unutmayın! 

 xoxo BeggyBoo

No comments :

Post a Comment