Friday, October 17, 2014

Mükemmel Kokmak?

   Benim gibi sıcak bir bölgede yaşıyorsanız ter kokmanın çözümlerini arayıp durmanın ne demek olduğunu da bilirsiniz :D Acı ama gerçek, hepimizin başına gelen şeyler. 
   İki tip insan vardır, biri önünden geçince o kadar güzel kokar ki sarılıp tüm kokuyu içinize çekesiniz gelir, biri de size sarılınca ittirip kuyuya atasınız gelir :D peki güzel kokmak için neler yapmak gerekir, parfümü doğru yerlere sıkmak, tenimizdeki koku kalıcılığını arttırmak için neler yapmak gerekir?
   İşte sizlere her duş sonrası ve her sabah ki rutinimi göstereyim.


     

  Güne güzel bir duşla başlıyorsanız kullandığınız duş jelinin kokusu da önemli, çünkü o koku teninize işleyen bir koku. O yüzden ben şu sıralar Palmolive'in Şeftali Büyüsü'nü kullanıyorum. Mükemmel kokuyor! Aslında favorim Vanilya'lı olan ama şimdilik bunu denemeye başladım ve kokusu cidden mükemmel! 
  
  
     

  Duştan çıkıp kurulandıktan ve cildinizi nemlendirdikten sonra, koltuk altınıza roll-on sürerseniz oluşabilecek ter kokusunu önlemiş olursunuz. Bence en önemli adım bu. Kimse ter kokusunu sevmez, değil mi? 
  Ben kır çiçek kokulu Nivea kullanıyorum. Vücutta çiçekli kokular çok hoşuma gidiyor çünkü.

    

  Daha sonra ekstra olarak deodorantımı koltuk altıma ve eğer ceket giyiyorsam ceketimin iç kısmına da sıkıyorum. Sabah arkadaşlarıma sarıldığımda 'aa Begüm ne güzel kokuyorsun.' diyolar, işte bu, bu yüzden :D 
  İsterseniz kıyafetinize de azıcık sıkabilirsiniz tabii ki.

 
     

  Veee en sevdiğim kısım! Parfüm sıkmak!! Ben babamın aldığı La Petite Robe Noire isimli parfümümü kullanıyorum ve kokusuna aşığım diyebiliriz! İçeriğinde vanilyada olduğundandır büyük ihtimalle :D bu parfümün tasarımı Parisli kadınların elbiselerinden ilhamla tasarlanmış. İçeriği karadut, bergomot, Bulgar ve Türk gülleri, vanilya kırmızı dut ve birkaç çiçek daha var. Böyle söyleyince garip geliyor ama çoook güzel bir kokusu var. 
  Bu parfümü kulağımın arkasına, boynuma, bileklerime ve biraz da köprücük kemiklerimin altına ve kıyafetimin üzerine sıkıyorum. Çok yağlı bir yapısı olmadığı için ve şuana kadar hiçbir kıyafetimde leke bırakmadığı için, eğer sizin parfümünüz yağlı bir yapıdaysa leke bırakabilir, o yüzden dikkat etmek te fayda var.

  Ve böyleceee, gün boyu harika kokmuş oluyorsunuz!  Sanki okuyunca çok abartı kokuların karışımı gibi hissedebilirsiniz ama gerçekten ağır değil ve hoş kokmuş oluyorsunuz böylece. Umarım bu yazı faydalı olmuştur! Çook sevgilerimle..

 xoxo BeggyBoo

No comments :

Post a Comment