Thursday, September 11, 2014

Okul İçin Yapılması Gereken Hazırlıklar!

   Okulun bitmesine iki sene kaldı diye kendimi avutsam mı, pazartesi sabahı okul için erken kalkıcağıma ağlasam mı bilemedim cidden. Belki ikisini birden yaparım. :/ Her neyse, aramızda okulu çok seven var mı? Gerçekten? Yani arkadaşlarımla birlikte olduğum sürece ve tabiki sınavlar olmadığı sürece bende okulu  seviyorum ya da en azından katlanılır hale geliyor. 
   
   Her neyse bu kadar karamsar olmayalım, kabul etsek te etmek istemesek te önümüzde bir okul yılı daha var ve belki çoğumuzun kafasına takılan, ne yapıcam? Saçıma ne yapıcam? Nasıl hazırlanacağım? Makyaj yapsam mı, ne yapsam falan filan gibi sorular olabilir. Bende buna yardımcı olabilirim diye düşünüyorum.  Hadi başlayalım!

NOT: Aslında bu yazıyı okula başlamadan 1 hafta önce yazıcaktım ki sizinde hazırlanabileceğiniz uzun bir süreç olsun en azından fakat yapamadım, üzgünüm. Yine de en azından 3-4 gün önce hazırlıyım dedim, umarım yinede yardımı dokunur.
  
  Okuldan önce yapılması gerekenler:

      3-4 Gün Önce 

  Kişisel bakım için ihtiyacınız olan şeyleri yapmalısınız, mesela kendinize bir gün bırakın okuldan 3-4 gün öncesi için. Kendinize ayırdığınız bu günü güzelce bir duş almak, saçınıza maske uygulamak, yüzünüzü kir ve yağdan arındırmak için bir peeling uygulayabilirsiniz. Saçınıza bir maske uygulamak neden önemli? Çünkü yaz mevsimi boyunca deniz suyu ve güneşten yıpranmış saçlarınız olucak bu saçlara parlaklık katmak için ve saçımızı nemlemdirmek için maske yapabiliriz, bu maskeyi ya satın alabilirsiniz ya da bir çok yapma yöntemi var. 
   Cildinizi bu sıralar temizlemeye başlamanız çok önemli, çünkü yüz bölgesindeki fazla yağlar bir günde iki günde arınacak bir şey değil, yağlı şeyleri yemeyi bırakmanız gerekli bu günden itibaren ve düzenli olarak belki bir fırça yardımıyla yüzünüzü yıkayıp peeling yaptıktan sonra güzelce nemlendirmenizi öneririm.
   
      2 Gün Önce

   Yukarıda yazdığım peeling vb. bakımlarınıza devam edebilirsiniz. Kendinize bitki çayı yapıp bugünü rahatlama, dinlenme günü ilan edin! Okulun başlamasına az kaldı son bir kez dinlenmeyi hakediyorsunuz :D 
    Yine yemek konusunda aşırıya kaçmamaya dikkat etmeliyiz.
    Bugün ağda, veya herhangi yöntemi kullanıyorsanız tüy işlerini halletmek için mükemmel bir zaman :D Cildinizin ölü derisinden kurtulmak için vücut peelingi uygulayabilirsiniz. 

         


    1 Gün Önce
    Bugün sabah güzel bir duş alıp saçlarınızı eğer bulunduğunuz şehir çok soğuk değilse ısı kullanmadan kurutun neden sabah? Çünkü hem akşam yıkarsanız kurutmanız zor olucaktır ve kabaran saçlarınız varsa bir gün önceden yıkamak akşam veya ertesi sabah yıkamanızdan daha az kabartıcaktır. Daha sonra yüzünüze yine nemlendirici bir maske uygulayabilir veya peeling yapabilirsiniz. Daha sonra akşam ne giyeceğinize karar vermek ertesi günki hazırlığınız için de size çok zaman kazandırır. Saçlarınız kuruduğunda akşam isterseniz bir fön çekebilir veya düzleştirebilirsiniz. Maşa yapmak istiyorsanız yapın ama okulda maşa yaparsanız çok belli oluyor yani çok da hoş durmuyo ama tabiki arada yapabilirsiniz çok istiyorsanız. 
   Ufak tavsiye ;) Ben saçlarım kuruduktan sonra got2b nin smooth&chic saç kabarmasını önleyen losyonunu saçlarıma sürüp bir topuz yapıyorum dalgalı kabarmayan yumuşacık saçlar oluyor böylece.
İsterseniz örüpte yatabilirsiniz o da güzel bir şekil veriyor.

      


  Okul sabahı!
  Uyandığınızda güzelce bir kahvaltı yaptıktan sonra dişlerinizi fırçalayıp saçlarınızada istediğiniz modeli verdikten sonra tamamen isteğe bağlı okul makyajınızı yapabilirsiniz, ben genelde çantamı sabah hazırlıyorum. Kıyafetlerinizi giymeden önce koltuk altı pudranızı sürün ve üstünüze de sevdiğiniz bir parfümü sıkın. 

  İşte bu kadar, olabildiğince detaylı tavsiyelerde bulunmaya çalıştım, umarım yardımcı olmuşumdur. Size çoook güzel ve kolay geçirebileceğiniz bir yıl diliyorum! Eğer bu yazımdan hoşlanıcak veya bu yazımın yardımcı olabileceğini düşündüğünüz arkadaşlarınız varsa, lütfen paylaşın. Bu tarz okula yardımcı yazılar görmek istiyorsanız beğenip yorum bırakabilirsiniz... Öptüm!

 xoxo BeggyBoo

                                   3 comments :

 1. Aynen katılıyorum sana okula güzel bir başlangıç yapmak için kendimize dikkat etmemiz şart ��

  ReplyDelete
 2. okul yıllarına dönmek istedim :)

  ReplyDelete
  Replies
  1. Hiç deme ya :D yağmur yağıyo yarın tatil olaun diye dua ediyorum ^^ sen şanslısın yine :)

   Delete