Tuesday, August 26, 2014

Okul Başlıyor Ne Yapmalıyım?

  Eyvah! Okul başlıyor! Lise'ye yeni geçeceğim! Çok korkuyorum ne yapmalıyım? Gibi düşünceler aklınızdaysa, merak etmeyin :) 

  Lise her ne kadar çoğumuz nefret etsede korkulacak bir yer değil, önce bunu anlayalım! Hele ki tanıdığınız arkadaşlarınız da yanınızdaysa hiç korkmayın bile. Ama bir de şöyle durumlar var aynı 2 sene önce benim gibi.. Daha yeni taşındığınız bir şehir veya hiçbir arkadaşınızın olmadığı bir okul. Aklınızdan belkide "keşke ortaokulda çok çalışıpta ... ile aynı okula gidebilseydim." Evet böyle düşünmeniz çok normal çünkü insan sosyal bi varlıktır arkadaşlarla birlikte olmak ister am şunu unutmayın. Herkes olmasada sizin gibi kimseyi tanımayıp da yerinde sessizce oturan insanlar var.
  
      


 İnsanlara gülümseyip selam vermekten çekinmeyin hiç kimse "şu çok canayakın" diyipte sizi geri çevirmez, aksine karşınızdakini de mutlu etmiş olursunuz.

 Her ne kadar bunu söylemek zorunda kalmaktan nefret etsemde kıyafetlerinize bakımlı olmaya önem verin. Çünkü lisede "şu şunu giymiş bu böyle bakımsız" gibi salak saçma sohbetler oluyor. Hem bakımlı olmaktan tabiiki zarar gelmez. Hem görünüşünüze hemde psikolojik olarak size yardım eder bakımlı olmak.
 
   


 Özgüvenli olun. Hiçkimse sizden üstün sizden daha güzel değil. Ben kimim ki yerine, ben buyum işte diyebilmek lazım bazen. Özgüvenli olmak, burnu havada olmak demek değildir. Özgüvenli olmak başkalarını ezmek demek de değildir. Sadece kendinden emin olup sürekli kendi sorunlarını ön plana atmamaktır, hiçkimse mükemmel değil, öyle olaa ne kadar sıkıcı bir dünya olurmuş zaten. 

 Oradaki herkes de sizinle aynı telaş içerisinde. Suratınızı asmayıp gülümseyin, umarım ilk gününüz mutlu ve güzel geçer. :) 

xoxo BeggyBoo

4 comments :

  1. Naynaynomm'un TMI taginde gördüm ne sevimlisiniz! Çoook güzel yazmışsın umarım bi gün bende sizin gibi blogger olurum! Çok tatlı olduğun anlaşılıyor! Öpüldün! <3

    ReplyDelete
  2. Gerçekten bu yazıyı bende çok beğendim ❤

    ReplyDelete