Thursday, August 21, 2014

Mükemmel, Acı Soslu Lezzetli Spaghetti c(:

  Uzuuuun bir süredir deneme yoluyla yaptığım, lezzetine doyamadığım ve sürekli yediğim için bana kilo aldıran lezzetli spaghettimin tarifini sizlerlede paylaşayım dedim! Eğer sizde benim gibi acı sevenlerdenseniz o zaman bu tarif tam size göre!!!
  
  İşte ihtiyacınız olanlar;
 1.5 yemek kaşığı acı biber salçası
 1/2 yemek kaşığı domates salçası
 Su
 1 yemek kaşığı zeytinyağı

 Yapılışı :))

 Öncelikle bir tencereye su koyup kaynayana kadar bekliyorsunuz. Su kaynamaya başlayınca tercihe göre tuz dökebilirsiniz, ben döküyorum. Daha sonra spaghettimizi kaynayan suyumuza döküp istediğiniz kadar pişmesini bekliyoruz. Ben spaghettiler yaoışmasın diye suya çok azıcık zeytinyağı ekliyorum.
  
    


  Spaghettiniz olduğu zaman suyunu boşaltıp ayrı bir kapta bekletiyoruz ki sosumuzu yapalım :) 
Ben bol salçalı ve acılı seviyorum ve dediğim gibi bunlar benim deneyerek yaptığım şeyler, zamanla az salçalı mı çok salçalı mı diye bakıp ayarlıyorum, sizde istediğini gibi ayarlayabilirsiniz.

 
    

  Evet sosumuz diyordum en son :D Kaynattığım az miktar (bir su bardağının 1/3 ü kadar) suyu tencereme döküyorum ki sosumuzu sulandırsın. Daha sonra 3 kaşık anneannemin hazırladığı mükemmel acı biber salçasını koyuyorum, ve 1 yemek kaşığı yine anneannemin hazırladığı doğal domates salçasını koyup karıştırıyorum. İsterseniz 1 yemek kaşığı zeytinyağı da ekleyebilirsiniz. Arada bir tadına bakarak istediğiniz acılığı ayarlarsanız daha memnun kalırsınız yemeğinizden :) 

       Ve en son olarak da spaghettimi ekleyip güzelce karıştırıyorum ve şirin mi şirin spaghetti tabağıma koyuyorum :):) 

  
     


 Afiyet olsun :) umarım hoşunuza gider :) 

xoxo BeggyBoo
  
 

No comments :

Post a Comment