Wednesday, August 20, 2014

Kız Sohbeti | Gerçek Arkadaşlık?

    Hepinize günaydııın!! (Sabah yazıyorum umarım başka bir gün sabah atabilirim :P) 
  Bugün daha bir "pijama partisi sohbetleri" havasında bir blog yazmak istedim :) umarım sizde benim kadar eğlenirsiniz! ^^

  İstediğimiz kadar çok kişi "tanıyalım" ama bu, onların GERÇEK arkadaşımız olduğu anlamına gelmez..
Arkadaşlık sorumluluk gerektiren bir şeydir, gerçekten arkadaşım diyebileceğiniz birini bulmak kolay bir şey demiyorum, eğer çoktan bulduysanız, ne kadar şanslısınız!! ^^
  
  Her saman eğlendiğiniz, yanında mutlu olduğunuz kişiler bile zor zamanınızda size destek çıkacak kişiler olmayabilirler. Dost diyebileceğin kişi, sana destek çıkan, zor günlerinde yanında olan biri olmalı. 
  Biirrr çok insan tanıyorum ama düşündüğümüz zaman, kendimize bir 'zor bir günümde kime rahatça derdimi anlatırım, kim yanımda olur?' sorularını sorduğumuz zaman, en azından ben kendime sorduğum zaman, sayılar bir veya ikiye düşüyor.
  Yanında eğlendiğim, ağlayıp her şeyimi anlatabildiğim, kafa dengi olan insan sayısının azlığını fark edince sizde çok şaşıracaksınız.

 Siz 'gerçek' arkadaş mısınız?

  Birde kendimize bu soruyu soralım. Kaç tane arkadaşınıza zor zamanında yardım ettiniz? Arkadaşınız "sana ihtiyacım var" dediğinde ne zaman tüm önceliğiniz o oldu? Bunları kendinizi yıpratmak için sormayın, sadece belki de sizin arkadaşlarınızın da sizin onlara olduğu kadar size ihtiyaçları vardır.   
 Yinede hayatta gülüp eğlenip, çılgınca şeyler yapabileceğiniz dostunuzun olması da çok önemli. Hayat üzülmek için çok kısa, kendinizi mutlu eden insanlar çevrenizde olsun! ^^                                                                       ❤️ Umarım size faydası olmuştur. 

xoxo BeggyBoo

No comments :

Post a Comment