Wednesday, August 20, 2014

Kilo Vermek?

   Kilo vermek? Çoğu insanın kafasına taktığı, stres yarattığı konulardan biri... Tabi  birde ne kadar yesede kilo alamayan insanlar var.. şanslı insanlar :D

  Kilo almanın nedenleri;

 Yediklerimize dikkat etmediğimiz zamanlarda, günlük hareket yetersizliği, düzensiz yaşam ve STRES. Yediklerimize dikkat etmediğimiz zamanlarda derken, her şey için kalori sayımı yapalım da demiyorum. Sadece bir gün sürekli karbonhidrat veya sürekli yağlı yemekler yememekten bahsediyorum.
 
  Kilo vermek için günlük ihtiyacımız olan kaloriden daha fazlasını yakmamız gerekiyor bunun da iki şıkkı var; az yemek, çok hareket etmek. İkinci şık herkes için daha sağlıklı. Hayata hareket katmak hem zihinsel değişiklikler oluşturduğu gibi hemde fiziksel değişimler yaratıyor! Ayrıca sadece yemek yemeden kilo vermeye çalışmak vücudunuzdaki kasların erimesine neden olur, bir başka deyişle vücudunuz sıkılaşmaz. Kaslarınızı hareket ettirecek sporlar yaparak vücudunuzun sıkılaşmasını sağlayabilirsiniz.

     

  Stres yapmamak, çok aç kalmamak. Vücudunuzu aç bırakırsanız bir süre sonra vücudunuz besin depolamaya başlar bu da kilo yapabilir. Ayrıca stresle başlanan her diyet vücudunuz için çok zararlıdır. Bu yüzden stres yapmadan düzenli bi yeme alışkanlığı kazanmaya çalışmak hem sağlığınız için hemde kilo vermeniz için çok daha iyidir.

  Unutmayın her beden tarzı farklıdır, her diyet herkes için değildir. İstediğiniz şeylere ulaşabilmek için önce kendinizi sevmeniz gerekli. 

                  "Love yourself, be happy. Life is too short to be something, but happy."

xoxo BeggyBoo

  

1 comment :